Koncert v Drážďanech 12. září 2008
12. 9. 2008 jsme si zahráli v Drážďanech v muzeu Lipsiusbau v rámci doprovodných programů výstavy China in Dresden in China. V budově, které se pro charakteristický tvar její kupole přezvídá „odšťavňovač na citróny“ (Zitronenpresse“), se nám hrálo výborně, Tsing-tao teklo proudem, čínské fanynky, které tvořily většinu publika, interjektovaly jako Korejky (Duimian de nühai byla správná volba!), a dobrovolníci z řad místní čínské komunity skotačili do rytmu za barem – zdá se, že olympijská maškaráda snad přinesla do čínské kultury přece jen cosi pozitivního.
I kvůli ní jsou letos Němci kolem Číny zvlášť aktivní, kromě výstav čínského umění taky vzniklo v německé produkci 2 DVD i s knihou o tom, jak to pankáči v Pekáči nemaj lehký Beijing Bubbles, který by měl určitě každý fanoušek čínského bigbítu znát. A album, na kterém zpívají čínské kapely německy a německé čínsky vypadá taky zajímavě!
Za pěknou akci děkujeme přátelům z Honglou emeng, Robertovi z agentury Sabine Haack, Georgeovi a všem ostatním dobrovolníkům i z donucení a těšíme se auf Wiedersehen a qusi (čchü-s‘ ;)

(Jan Chmelarčík)Fotografie lze zvětšit kliknutím.


Foto (C) Václav Laifr, Robert Jahrisch, Jan Chmelarčík