Česky

Čeština
简体中文 !

Under construction
English

English

o nás historie koncerty  fotogalerie písničky kontakt bigbeat v Číně odkazy


       Kapela Kungpao se věnuje revivalu čínského bigbeatu a je první kapelou tohoto typu vůbec.V roce 1999 ji založilo několik studentů oboru sinologie na FF UK, kteří se zabývali výzkumem čínské hudby (dva z nich studovali čínskou hudbu na Šanghajské konzervatoři). Za dobu svého působení jsme nacvičili přes třicet písní čínského rocku od autorů jako jsou CUI Jian, TIAN Zhen, WANG Fei, WANG Feng, ZHANG Chu  a kapel jako Baojiajie 43hao, Lingdian, Tangchao, Chaozai apod., mezi nimiž nalezneme i několik úprav čínských lidových písní. 

Od svého založení absolvovalo Kungpao více než 100 vystoupení nejen v ČR, ale i v zahraničí (Slovensko, Německo, Čína). Bezesporu největší publikum jsem měli při vystoupení v televizním pořadu Caiyi dasai (silvestrovská soutěž cizinců v čínském umění). Pořad byl vysílán v únoru 2006 u příležitosti čínského Nového roku v hlavním vysílacím čase na čínských celostátních televizích CCTV, BTV a dalších, stejně jako na hongkongské satelitní stanici Phoenix TV. Pořad shlédlo téměř 0,3 miliardy čínsky hovořících diváků po celém světě. 

Kungpao doposud nahrálo 13 písní, z nichž 7 již vyšlo na CD Celym tělem (Quanti jiefang). Skupina se často objevuje v různých médiích, a to ať již českých (Česká televize, Český rozhlas, Lidové noviny) nebo i čínských (China Radio International, People´s Daily apod.). 

 

Foto (C) Simon Chang www.simon.chinito.com

členové:

 

Zdeněk Hrdlička *1976 zpěv, baskytara, dvoustrunné housličky erhu

 

Václav Laifr *1977 zpěv, kytara, klávesy, basa, loutna pipa

 

Lukáš Zádrapa *1980 elektrická kytara, flétna di

 

Mirek Kadlec  *1976 bicí 

 

Honza Chmelarčík  *1979 zpěv, kytara, basa, varhánky sheng, citera guzheng 

hráli s námi:

 Lukáš Krejčí (bicí) , Ondřej Vomáčka (bicí), Jakub Donáth (bicí), Tomáš Petrů (bicí), Song Fengyun Vojtová (zpěv) Minjia Hrdličková (zpěv)


Tyto stránky jsou sponzorovány serverem www.webpage.cz

Počet návštěv od 9. 6. 2002